Пластикове вікно, або ж евровікно, як його часто називають, складається з склопакета, профілю і фурнітури. Зовнішні конструкції таких вікон, які мають назву - рами, а також внутрішні перегородки, декоративні і несучі, виготовляються з профілю. Самі ж профілі можуть бути пластиковими або ПВХ - тобто полівінілхлоридними, алюмінієвими і дерев'яними. Що ж стосується самого виробництва вікон, то виробники можуть використовувати не тільки наведені варіанти профілів «поодинці», а й можуть комбінувати ці матеріали, тому в кінцевому підсумку вікна можуть бути алюмінієвими з дерев'яною облицюванням, дерев'яно-пластиковими і т.д. Сьогодні купити пластикові вікна в Одесі ви можете у нас!
Звичайно, виготовляти віконні профілі можна не тільки з цих матеріалів, адже придатними можуть опинитися й інші матеріали, такі, наприклад, як сталь, але все ж в силу деяких причин вони використовуються дуже рідко і в обмеженій кількості, тому на ринок не можуть надати ніякого впливу.
Якщо ж говорити про саму назву матеріалу для виготовлення вікон, то можна припустити, що «профілем» він називається тому, що виробники виготовляють його на спеціальних машинах шляхом видавлювання спеціальної форми через фільонки, тому і поставляється даний матеріал у вигляді виробів, що мають стандартну форму. Профілем є поперечний переріз вже готового виробу, яке на всьому своєму протязі в точності повторює форму фільонки. Саме цю технологію і застосовують виробники для отримання віконних профілів виконаних з алюмінію і пластика, при цьому традиційними способами виготовляється тільки дерев'яний брус. Хоча на сьогоднішній час в усьому світі активно ведуться розробки пластифікації деревини, тому вже скоро можна буде почути і про профілі з деревних відходів, які будуть виготовлятися шляхом видавлювання.
Нині найбільш популярними для вітчизняних споживачів є вікна, виготовлені з пластикових профілів і ця популярність є цілком зрозумілим, так як полівінілхлорид є найменше схильним до дії навколишнього середовища, ніж наприклад дерево. Крім цього слід ще відзначити і те, що даний матеріал відмінно зварюється, клеїться, має потрібну теплопровідність і жорсткість, що робить його просто ідеальним матеріалом для виготовлення віконних конструкцій. Але при бажанні Ви можете замовити алюмінієві вікна, які мають ряд переваг в окремих ситуаціях.
Набір елементів, які конструктивно пов'язані між собою і призначені для певної області застосування називається системою профілів. Такі системи профілів має кожен виробник віконних ПВХ профілів, причому найчастіше таких систем налічується відразу кілька. На сьогоднішній час існують віконні системи, розроблені спеціально для зимових садів, для адміністративних будівель, житлових приміщень, будівництва перегородок, підсобних приміщень і т.д. Нині багато виробників також пропонують кілька різних систем віконних профілів - це і трикамерні профілі і навіть поліпшені п'ятикамерні і чотирикамерні. Слід сказати, що кожна така система призначена для певного кола споживачів, які визначають область використання, а також їх ціною, адже бувають і дорогі, і дешеві системи. Опір теплопередачі трикамерних систем становить 0,5-0,62 (м2.оС) / Вт, п'ятикамерні системи мають опір до 0,9 (м2.оС) / Вт, а чотирикамерні - до 0,71 - 0,76 (м2. оС) / Вт.
Розрізняють віконні системи і за місцем розташування тих ущільнюючих контурів, які знаходяться між стулкою і рамкою. У вітчизняних країнах найбільш популярними вважаються саме системи з двома контурами ущільнення. Ці системи передбачають розміщення одного контуру по зовнішньому периметру, а другого в приміщення, тобто по внутрішньому периметру стулки. Слід зазначити, що в системах із середнім ущільненням, один з цих контурів ущільнення розміщений в середній частині рами.
Що ж стосується тих вимог, яким повинні відповідати сучасні вікна, то нині ці вимоги досить жорсткі, і узаконені цілим рядом міжнародних стандартів, а також національних. Ці стандарти досить різні і повністю відповідають температурним режимам країн, встановлюючи при цьому різні коефіцієнти опору теплопередачі. Для того, щоб домогтися цих заданих стандартами значень, виробникам часто доводиться застосовувати спеціалізовані ізолюючі технології. Прикладом цього можна назвати комплектацію склопакетів таким склом, яке має полімерне або металеве покриття, яке відображає теплове випромінювання. При цьому потрібно сказати, що в жарку погоду цей склопакет здатний відображати теплове випромінювання з вулиці, але в холодну погоду все відбувається навпаки і склопакет перешкоджає випромінюванню тепла на вулицю. Завдяки використанню таких технологій виробники допомагають споживачам значно економити на опаленні, що в свою чергу сприяє тому, що за короткий період даний склопакет повністю окупається.
Віконні профілі виготовляються порожнистими, і в цей же час вони складаються ще і з декількох камер, пояснюється це тим, що найкращим утеплювачем вважається повітря. Отже, вимоги існують також і до звукоізоляції, і до прозорості, а також багатьом іншим споживчим властивостям вікон.